melt

MELT Innovatsioonifoorum 2019

Foto: Martin Dremljuga

9.aprill 2019 leidis Kultuurikatlas aset MELT innovatsioonifoorum. Olime Skillcable’t esindamas Showcase alal, kus sai tutvuda erinevate Eesti start-up’idega. Konverentsi läbivaks küsimuseks oli – kas innovatsioon päästab maailma? Toimusid erinevad debatid ja etteasted keskkonna hoidmise ja jätkusuutlikkuse edendamise teemadel.

Kurb on tõdeda, et me ei ole meie planeeti hästi hoidnud ning oleme jõudnud väga kriitilisse seisu. Samas oli lohutav kuulata, et ka suur korporatsioonid on hakanud taipama, et jätkusuutlikudmad ja loodussõbralikud valikud on paratamatu suund. Mis sest, et nende jaoks on see motivaator raha, peaasi, et suund on õige!

Skillcable võtab endaga kaasa nii mõnedki mõtted, mis diskussioonidest kõlama jäid. Jagame neid teiega ka! Tehke teadlikumaid ja paremaid otsuseid, et ka järgmistel põlvkondadel ja ülejäänud loodusel oleks planeet, kus elada.

Eesti Toiduainetetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp pani kõigile käe südamele mõttega, et tarbige oma Eesti toorainet ja toitu! Eesti toodang on maailmas II kohal oma kvaliteedi poolest. Oleme üks neist riikidest, kes on võimeline tegelikult oma rahva ise ära toitma. Mingil aja hetkel võib see muutuda täiesti kriitliseks ellujäämise aluseks. Kui me aga ei tarbi oma toitu siis on meie tootjatel raske ellujääda.

Roofit.solar turundus- ja ekspordijuht Helen Anijalg jagas, kuidas tema oma elus erinevaid otsuseid vastu võtab. Ta mõtleb, et okei, kui nüüd kõik ülejäänud 7 miljardit inimest teeksid sama otsuse, kas meie maailm muutuks paremaks või halvemaks? Me leiame, et see on midagi, millele meist igaüks peaks mõtlema. Tarbige targalt ja tarbige vähem. Kinkige emotsioone mitte asju!

Foto: Martin Dremljuga

Leiame, et ka Skillcable aitab meie rahva ja keskkonna jätkusuutlikusele omatmoodi väikese panusega kaasa. Me ei ole küll selle nurga alt võrreldavad keskkonna probleemide lahendamisele pühendunud ettevõtetega. Meie misiooniks on arendada meie loome- jt valdkodade teenusepakkujate kommuuni ja teha meie oma inimesi märgatvamaks. Meie sõnum oleks, et toeta ja eelista oma inimesi, kes tegelevad ägedate asjadega.

Hiinast saaks küll sama raha eest mittu kotti tellida aga tarbi vähem ja eelista oma. Lase teha see kott näiteks mõnel Eesti käsitöölisel või disaineril. Ongi omapärasem ja sa tegelikult ju ei vaja kümneid kotte. Me teame, et neist asjadest on lihtne rääkida aga raske teha. 25% meie rahvast elab tegelikult vaesuses ja seega tuleb teha otsuseid, mis on rahakotile kergemad. Siiski kui vähegi saate siis tehke paremaid otsuseid!

Skillcable sai ürituselt väga positiivset tagasisidet. On tore tunda, et teeme asja, mis läheb inimestele korda ja meil on võimalus lahendada teatuid valupunkte meie ühiskonnas. Kogusime tagasisidet meie tuleviku plaanide osas ning tutvustasime tegelikult ka juba meie uue platvormi algelist prototüüpi. Jah – tulemas on uus platvorm, millel on rohkem võimalusi ja oleme arvestanud nii meie klientide, kui ka tarbijate vajadustega. Üritame töötada välja erinevaid viise, mis muudaks teenuste otsimise ja tellimise läbi meie platvormi inimeste ja ettevõtete jaoks mugavaks, kiireks ja lihtsaks. Mida rohkem meie platvormi selleks kasutatakse, seda õnnelikumad on meie platvormil olevad teenusepakkujad!

Skillcable tänab!

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email